DECYBELEK

Stowarzyszenie Rodziców, Terapeutów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu

1 %

FaniMani

 

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Numer rachunku Stowarzyszenia "Decybelek": mBank 14 1140 2004 0000 3302 7615 7024

 Zgodnie z komunikatem z dn. 29 marca 2023 r. decyzją Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w konkursie pn. „Działamy razem” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2022) Stowarzyszenie „Decybelek” otrzymało dofinansowanie na realizację działań zarówno grupowych, w parach, jak i indywidualnych: 

- "Gordonki" - muzyka dla smyka

- "Dance ma sens" - logorytmika przedszkolaka

- Edukacja w systemie Montessori z elementami Bilateralnej Integracji

Arteterapia 

- „Dotknij dźwięku" – Mórimo Cię poruszy 

- SI - Integracja Sensoryczna 

- Tomatis - Treningi słuchowe metodą Alfreda Tomatisa 

- Rehabilitacja ruchowa malucha 

- „Patrzę, widzę, rozumiem" - terapia widzenia 

- MNRI - Neurosensomotoryczna Integracja Odruchów 

- Gimnastyka myśli, mowy i języka 

- Biofeedback oraz 

- konsultacje dla rodziców/ opiekunów dzieci

Działania projektowe skierowane są do 36 dzieci z zaburzeniami komunikacji na tle wady słuchu, afazji, opóźnionego rozwoju psychoruchowego w tym mowy, zespołów genetycznych, itp. Dzieci są podzielone na grupy: I - dzieci żłobkowe młodsze (niemowlęta); II - dzieci żłobkowe starsze; III - dzieci przedszkolne młodsze; IV – dzieci przedszkolne starsze; V - dzieci przedszkolne (zerówkowe); VI - dzieci w wieku szkolnym.

Celem projektu  „Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka – Decybelek” jest przygotowanie dzieci niepełnosprawnych do samodzielnego funkcjonowania w środowisku pełnosprawnych rówieśników. Podniesienie ich poziomu poczucia własnej wartości, wyrobienie w nich społecznie akceptowanych zachowań oraz rozwinięcie tych cech, które w okresie nauki decydują o ukształtowaniu aktywnej, otwartej i tolerancyjnej postawy oraz o właściwym przygotowaniu do funkcjonowania w społeczności.

Liczba dzieci w projekcie jest ograniczona, pierwszeństwo mają dzieci z wadą słuchu uczestniczące w poprzednich edycjach terapii dzieci prowadzonej przez Stowarzyszenie „Decybelek”. Udział w terapii jest bezpłatny.

 

 

 

 

  

  

Stowarzyszenie "Decybelek" 
15-868 Białystok, ul. Kozłowa 25
tel. 600 371 001
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.